مهمترين اصول انتخاب كابينت براي آشپزخانه + عكس

مهمترين اصول انتخاب كابينت براي آشپزخانه + عكس

نكاتي كه هنگام انتخاب كابينت بايد بدانيد

 

تصميم گرفتن براي انتخاب رنگ و سبك كابينت هاي آشپزخانه جزو تصميم گيري هاي دشوار محسوب ميشود مخصوصا براي خانم ها. فرقي نميكند چه شما بخواهيد تغييرات جزئي در كابينت هاي آشپزخانه تان به وجود آوريد و يا كلا دكوراسيون آشپزخانه را بخواهيد تغيير دهيد، دانستن اين اصول به شما كمك ميكند كه بدون نگراني و با خيال راحت كابينت هاي آشپزخانه تان را انتخاب كنيد.انتخاب كابينت آشپزخانه

 

سبك و مدل كابينت آشپزخانه

 

يكي از ترفندهايي كه به شما كمك ميكند راحت تر در مورد مدل و سبك كابينت هاي آشپزخانه تصميم بگيريد اين است كه به كابينت فروشي برويد و از 4 مدل كابينت كه خيلي به دل تان مينشيند عكس بگيريد و به خانه برگرديد سپس سر فرصت عكس ها را نگاه كنيد و درباره آن ها فكر كنيد آن هايي كه به نظرتان خيلي جديد و شيك نيستند را حذف كنيد و در نهايت مدل كابينت ايده آل تان را انتخاب كنيد.

 

كابينت ها در مدل ها، سبك ها و رنگ هاي مختلف وجود دارند كه انتخاب را براي افراد سخت كرده اند. كابينت ها در انواع ممبران، هايگلاس، ام دي اف، پي وي سي و تمام چوب وجود دارند كه يكي از يكي زيباتر هستند.

 

بدنه كابينت

 

1- درمورد جنس بدنه كابينت بايد بگوييم كه بهتر است بدنه كابينت با مغز ام دي اف و روكش ملامينه ساخته شود.

2- حواستان باشد كه لبه بدنه كابينت حتما نواركاري شده باشد زيرا باعث ميشود نماي كار فوق العاده زيباتر شود، رنگ نواركاري بايد با رنگ كابينت هماهنگي داشته باشد.

امروزه كابينت هاي جديد معمولا بدنه ام دي اف دارند و با نوار PVC ساخته مي شوند كه كيفيت خوبي دارند و ميتوانيد با خيال راحت آن ها را خريداري كنيد.

صفحه كابينت

جوشكار سيار جوشكار تهران جوشكاري سيار جوشكاري تهران

صفحه كابينت آشپزخانه بيشترين تماس با آب را دارد و به همين دليل است كه بايد تمام قسمت هاي تشكيل دهنده صفحه ي كابينت مقاومت بالايي در برابر آب و رطوبت داشته باشند.

 

صفحه كابينت كورين بهتر است يا كوارتز؟

 

• يكي از ويژگي هاي صفحه كابينت كورين اين است كه نرم تر از كوارتز است و از نظر آسيب پذيري كوارتز بسيار مقاوم تر است.

• در كورين به خاطر فرآوري و نرم بودنش اتصالا قابل ديدن نيست اما در كوارتز اتصالات را در نقاط كور و دور از ديد انجام ميشود.

• كوارتز و كورين از نظر مقاوت در برابر نفوذ آب بسيار ضعيف مي باشند و تفاوت زيادي با هم ندارند.

• كورين به خاطرنرم و انعطاف پذير بودنش راحت تر تعمير و ترميم ميشود اما مقاومت بالاي كوارتز در برابر آسيب پذيري باعث مي شود اصلا نياز به تعمير و ترميم نداشته باشد.

نوشته شده توسط رضا | ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲:۴۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |